Μικροί και μεγάλοι με κέφι και χαμόγελα πλημμύρισαν το βιβλιοπωλείο των Εκδόσεων ΨΥΧΟΓΙΟΣ στην Εμμανουήλ Μπενάκη 13-15 στην Αθήνα το Σάββατο 22 Φεβρουαρίου.
Μεταμφιεσμένοι στους αγαπημένους ήρωες, που έχουμε αγαπήσει μέσα από τα βιβλία, διασκεδάσαμε με μουσική, παιχνίδια, μαγικά, face painting και πολλά δρώμενα. Ο Χάρι Πότερ και ο Φαραώ της Άμμου συνάντησαν τον Ηρακλή Πουαρό και την Θεραπαινίδα! Ενώ δεν έλλειψαν οι πειρατές, οι σούπερ ήρωες, τα ζώα της ζούγκλας και της φάρμας, μελισσούλες, βατραχάκια και πασχαλίτσες!
![](https://vivlio-life.gr/wp-content/uploads/2020/02/3-1024x683.jpg)
![](https://vivlio-life.gr/wp-content/uploads/2020/02/4-1024x683.jpg)
Μαζί μας ήταν η κοκκινοσκουφίτσα, νεράιδες και πριγκίπισσες, ινδιάνοι, πυροσβέστες και καουμπόηδες, η Πίπη Φακιδομύτη, αλλά και η Μαίρη Πόπινς! Φυσικά, δεν έλλειψαν αγαπημένοι συγγραφείς των Εκδόσεων Ψυχογιός που τα βιβλία τους μας έχουν ταξιδέψει στο χώρο και στο χρόνο, όπως η Λένα Μαντά, η Φιλομήλα Λαπατά, η Ρένα Ρώσση-Ζαΐρη, ο Μένιος Σακελλαρόπουλος, η Πηνελόπη Κουρτζή, η Φανή Πανταζή, η Μαρία Παναγοπούλου, ο Γιώργος Κατσέλης, ο Μερκούριος Αυτζής, η Ράνια Μπουμπουρή κ.ά.
![](https://vivlio-life.gr/wp-content/uploads/2020/02/απόκριες-ψυχογιός-1024x683.jpg)
No comments!
There are no comments yet, but you can be first to comment this article.